ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

16.04.2020
Adam Kowal

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ JUTRZENKI

WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA BLOK NOWA STRONA

SUKCESYWNIE BĘDZIEMY PRZENOSILI ZDJĘCIA Z OBECNEJ NA NOWĄ STRONĘ, PO ZAKOŃCZENIU TEJ OPERACJI POD TYM ADRESEM BĘDZIE SIĘ WYŚWIETLAŁA TYLKO NOWA STRONA

10.12.2018
Adam Kowal

7 grudnia 2018 w Domu Kultury "Atrium" odbyły się kolejny raz Festiwal Kolęd i Pastorałek "Choinkowe melodie" organizowany przez nasz Warsztat Terapii Zajęciowej. Zaprezentowało się 17 placówek. Był to przegląd piosenek świątecznych, dlatego wszyscy byli zwycięzcami i otrzymali nagrody i dyplomy.

DSC03410zm

DSC03432zm
DSC03415zm
DSC03412zm
 
Sponsorem tego wydarzenia była
Fundacja KGHM Polska Miedź.
 
DSC03425zm
fundacja kghm polskamiedz rgb Kopia
15.10.2018
Adam Kowal

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej również „RODO”), informujemy, że:

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Osób z Upośledzeniem Intelektualnym „Jutrzenka”, z siedzibą w Legnicy (59-220), przy ul. Witelona 10, nr tel. 76 723 80 70.
 2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze danych wynikającego z działań statutowych Stowarzyszenia,
 3. dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: nr tel. 76 723 80 70,
 4. odbiorcą Państwa danych osobowych mogą być podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa,
 5. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej,
 6. Państwa dane osobowe będą przechowywane przez czas określony w przepisach prawa
  i w oparciu o te przepisy,
 7. posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność
  z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
  z zastrzeżeniem jednak zasad gromadzenia i przetwarzania danych w dokumentacji o której mowa w przepisach ustaw szczególnych,
 8. mają Państwo prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie dotyczących Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO,
 9. podanie przez Państwa danych osobowych jest wymogiem

Są Państwo zobowiązani do ich podania, a konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości skorzystania z usług oferowanych przez Stowarzyszenie,

 

10. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą podlegały profilowaniu.

14.08.2018
Adam Kowal

Dziękujemy Państwu za przekazanie 1% podatku na rzecz dalszego rozwoju naszego Stowarzyszenia.

Obiecujemy, że wykorzystamy ten dar w rozsądny i przemyślany sposób.

 

1

 

Zarząd Stowarzyszenia wraz z kadrą WTZ oraz uczestnikami.

21.06.2018
Sylvia

Jak co roku nasze Stowarzyszenie organizowało festiwal piosenki pt. "Piosenką malowane". W tym roku odbywał się on pod hasłem DISCO SHOW i wykonywane były piosenki z repertuaru disco polo.  I-sze miejsce zdobył uczestnik WTZ Kameleon z Lubina - Sebastian. Gratulujemy! Zapraszamy za rok :)

fbSAM 0050fbSAM 0032zm

Sponsorem tego wydarzenia była Fundacja KGHM Polska Miedź.

 fundacja kghm

 

 

 

27.02.2018
Adam Kowal

 "Jutrzenka" ma zaszczyt zaprosić na kolejną aukcję charytatywną prac Uczestników Uczestników, która  odbędzie się  24.03.2018 r w Legnicy ul. Młynarska 15-16 w Hotelu Kamieniczka o godz. 17.00. Wszyscy są mile widziani.

29.03.2017
Agnieszka Iwanow

         Warsztat Terapii Zajęciowej „Jutrzenka"
                                                                                            
ma zaszczyt zaprosić                                                                                
          
na doroczną

         Aukcję charytatywną prac uczestników,

           która odbędzie się

     8 kwietnia 2017

       godz.17.00

                                                                                                            

                                                     Hotel „Kamieniczka”, ul. Młynarska 15-16 w Legnicy

14.10.2016
Agnieszka Iwanow

„LODOŁAMACZ” to projekt skierowany do osób niepełnosprawnych, dla których społeczeństwo obywatelskie i uczestnictwo w jego życiu, jest bardzo dużym wyzwaniem. Uczestnicy projektu to próbujący się usamodzielnić i partycypować w życiu swojego Państwa mieszkańcy Legnicy. Często jednak brak im odwagi, wiary we własne siły oraz świadomości obywatelskiej, co do swoich praw i obowiązków. Stowarzyszenie Legnickich Morsów wyszło naprzeciw tej sytuacji i dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Pracy,Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizuje projekt pn LODOŁAMACZ.

Byłam w Urzędzie pracy, Urzędzie Miasta, dowiedziałam się wszystkiego i wypełniłam samodzielnie wniosek o dowód. Brałam pierwszy raz udział w Legnickim Budżecie Obywatelskim. Za rok pójdę jeszcze raz zagłosować-to słowa jednej z uczestniczek projektu.

W ramach projektu 20 osób niepełnosprawnych z Legnicy uczestniczyło w warsztatach obywatelskich, których celem było zwiększenie ich zaangażowania w życie swojego miasta.

Dodatkową atrakcją, mającą jednocześnie wymiar edukacyjny była podróż do Krakowa oraz wizyta w Obozie Koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Jednym z efektów LODOŁAMACZA jest stworzony przez uczestników wniosek do przyszłorocznej edycji LBO. Uczestnicy poprzez to działanie chcą pokazać prawdziwe potrzeby osób niepełnosprawnych w naszym mieście.

Duże wrażenie na uczestnikach wywarła wizyta u partnera projektu Spółki EKOPARTNER z Lubina, podczas której mogli zobaczyć proces segregacji odpadów komunalnych oraz wysłuchali prelekcji na ten temat.

W projekt zaangażowane są również legnickie organizacje pozarządowe, wszystko to ma na celu przybliżyć miasto osobom niepełnosprawnym a za razem zmienić stereotyp na ich temat w opinii społecznej.

08.09.2016
Agnieszka Iwanow

Uczestnicy i kadra WTZ "Jutrzenka" serdecznie dziękują Pani Dorocie Freitag z Kreatywnie.com za wspaniały prezent w postaci dużej ilości wełny do filcowania, sznurków sutasz i innych akcesoriów do kreatywnego rozwoju naszych uczestników

Początek strony