ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10.12.2005
Stanisław Lenkiewicz

10 grudnia 2005 w Caffe Modjeska przy Legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej odbyła się aukcja prac wykonanych przez uczestników naszego warsztatu pod kierunkiem terapeutów.

W tym roku aukcję zorganizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Teatru. Prezesem Stowarzyszenia jest p. Jan Hila, od 4 lat sponsorujący nasze aukcje. Tym razem ufundował wina (z trzech kontynentów!), których degustacja umiliła wieczór.

Nie zawiedli przyjaciele, których mamy coraz więcej. Tradycyjnie, licytację poprowadzili panowie Ryszard Kępa i Józef Jarosz.

Dochód z aukcji przeznaczymy na dofinansowanie letniego wyjazdu uczestników na turnus rehabilitacyjny.

19.09.2005
Stanisław Lenkiewicz

Od 11 do 18 września 2005 grupa podopiecznych naszego Stowarzyszenia wraz z osobami z Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Związku Głuchych przebywała we Włoszech.

Zwiedziliśmy Asyż, Rzym, Wenecję, byliśmy na Monte Casino. Uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele, w którym przez ponad 50 lat nabożeństwa odprawiał Ojciec Pio; wzięliśmy udział w audiencji generalnej na Placu Św. Piotra, podczas której Ojciec Święty Benedykt XVI pozdrowił nas po polsku.

Po drodze do Italii odwiedziliśmy też Wiedeń.

29.01.2005
Stanisław Lenkiewicz

W styczniu 2005 kupiliśmy samochód, który przywozi na zajęcia warsztatowe uczestników mieszkających daleko albo mających problemy ruchowe. Samochód może zabrać jednorazowo ośmiu pasażerów i jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oznacza to koniec problemów tych spośród naszych uczestników, którzy mieszkają daleko od Warsztatu.

Czytaj dalej...
Początek strony