ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

28.12.2006
Stanisław Lenkiewicz

28 grudnia 2006 odbył się doroczny bal sylwestrowy osób niepełnosprawnych zorganizowany przez biskupa legnickiego Stefana Regmunta. Uczestniczyli w nim nie tylko niepełnosprawni, ale również ich rodziny, przyjaciele i liczni wolontariusze.

Kolejny raz spotkaniu gościny udzielił Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy.

13.12.2006
Stanisław Lenkiewicz

13 grudnia 2006 w kawiarni „Maska” odbyło się spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Wzięli w nim udział również uczestnicy WTZ „Jutrzenka”.

Jak co rok, przybyli przedstawiciele władz lokalnych, radni, duchowni, a spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu uczniów legnickiego Zespołu Szkół Muzycznych.

10.12.2006
Stanisław Lenkiewicz

Wzorem lat ubiegłych, w niedzielę 10 grudnia 2006 zorganizowaliśmy doroczną aukcję prac uczestników WTZ „Jutrzenka”. Towarzyszyło jej Święto Wina. Współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru imienia Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, którego prezes - pan Jan Hila - jest naszym sponsorem.

Tym razem aukcja odbyła się w pięknej sali Akademii Rycerskiej, którą szczelnie wypełnili znakomici (i szczodrzy...) goście. Pierwszą część licytacji poprowadził pan Przemysław Bluszcz - aktor Teatru imienia Heleny Modrzejewskiej, znany już w całym kraju. Potem, gdy pan Przemek udał się do teatru, kolejne eksponaty sprzedawał pan Józef Jarosz oraz... niektórzy goście. Postanowiliśmy bowiem uhonorować tych spośród naszych przyjaciół, którzy nie opuścili żadnej z naszych aukcji. Otrzymali portrety, ale w zamian przez chwilę prowadzili aukcję. Zrobili to znakomicie!

Tradycyjnie, dochód z aukcji przeznaczymy na dofinansowanie letniego wyjazdu uczestników na turnus rehabilitacyjny.

08.12.2006
Stanisław Lenkiewicz

W październiku i listopadzie 2006 część uczestników WTZ „Jutrzenka” wraz z innymi osobami niepełnosprawnymi uczestniczyła w zajęciach plastycznych w Galerii Sztuki w Legnicy. W trakcie cotygodniowych spotkań niepełnosprawni poznawali różne techniki plastyczne i stosowali je, wykonując różnorodne prace.

Podsumowaniem zajęć był wernisaż, jaki odbył się 8 grudnia 2006 w kawiarni „Maska”.

05.12.2006
Stanisław Lenkiewicz

5 grudnia 2006 w Domu Kultury „Atrium” odbyło się spotkanie mikołajkowe uczestników trzech legnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zebrani nie tylko spotkali się ze świętym Mikołajem, ale również wzięli udział w występie Centrum Uśmiechu. Artyści przygotowali program „Na straganie” złożony z wierszy Jana Brzechwy (oczywiście, z muzyką zespołu).

08.11.2006
Stanisław Lenkiewicz

8 listopada 2006 w siedzibie naszego stowarzyszenia odbyło się spotkanie z posłem na Sejm RP panem Sławomirem Piechotą. Jest on osobą wyjątkową - zaakceptował swoją niepełnosprawność, zdobył wykształcenie, ma ciekawą pracę i szczęśliwą rodzinę. Troszczy się o sprawy osób niepełnosprawnych zarówno poprzez działalność społeczną (obecnie jako poseł, wcześniej zaś jako radny Rady Miejskiej Wrocławia i wiceprezydent Wrocławia ds. polityki społecznej), jak i liczne publikacje.

16.10.2006
Stanisław Lenkiewicz

16 października 2006 w godz. 12.00 - 16.00 odbył się V Legnicki Dzień Integracji. Spotkanie osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół zorganizowali: Prezydent Miasta Legnicy, Stowarzyszenie „Jutrzenka” i Stowarzyszenie „Persona”.

W tym roku impreza odbyła się w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Hotel Qubus.

Spotkanie uświetnił koncert znanego już w całym kraju legnickiego zespołu pop-rockowego KTO TO. Występujący charytatywnie zespół wykonał kilkanaście utworów, a sala wraz nim śpiewała i tańczyła. Atrakcją była możliwość zaśpiewania wspólnie z zespołem, z której wielu niepełnosprawnych chętnie skorzystało. Nagrodami były płyty i plakaty z autografami.

Czytaj dalej...
30.09.2006
Stanisław Lenkiewicz

30 września 2006 w godz. 12.00-17.00 w Domu Charytatywno-Formacyjnym Caritas Diecezji Legnickiej odbył się festyn pod hasłem „Zostań przyjacielem niepełnosprawnych”. W programie znalazły się występy akrobatów, zawody sportowe, konkursy, a także zajęcia z ceramiki. Razem z niepełnosprawnymi bawili się ich krewni i przyjaciele.

02.09.2006
Stanisław Lenkiewicz

2 września 2006 odbyła się VII Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa. Jej hasłem było „Trwać mocno w wierze z Maryją”.

Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej pod przewodnictwem legnickich biskupów: Stefana Cichego - Biskupa Legnickiego, Tadeusza Rybaka - Biskupa Seniora oraz Stefana Regmunta - Biskupa Pomocniczego, wielkiego przyjaciela osób niepełnosprawnych, twórcy i organizatora pielgrzymki.

Po Mszy świętej pielgrzymi uczestniczyli w części artystycznej, a także skorzystali z poczęstunku. W tym roku w Krzeszowie zgromadzilo się prawie 5000 osób.

03.03.2006
Stanisław Lenkiewicz

3 marca 2006 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żołnierskiej w Legnicy odbyła się gala konkursu „Filantrop Roku 2005 Regionu Legnickiego”.

Konkurs organizowany jest od trzech lat z inicjatywy Stowarzyszenia „Jutrzenka”, Stowarzyszenia „Persona”, Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego oraz mediów: Tygodnika Społecznego „Konkrety”, Telewizji Dami i „Słowa Polskiego - Gazety Wrocławskiej”. Statuetka Filantropa jest dziełem legnickiego plastyka Grzegorza Niemyjskiego, a pamiątkowe wyróżnienia - nominacje wykonuje legnicki grawer Zenon Dolecki. W roku 2003 i 2004 fundatorem statuetek był Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski, w roku 2005 panowie: Krzysztof Dybek, Ryszard Kępa i Tadeusz Kruzel.

Organizacje pozarządowe i Kościoły podejmują liczne przedsięwzięcia mające na celu poprawę warunków życia mieszkańców naszego regionu. Ich realizacja jest możliwa dzięki szczodrości dobroczyńców - firm, instytucji i osób prywatnych. Konkurs jest okazją do publicznego wyrażenia uznania dla ich dobroci i podziękowania im.

Czytaj dalej...
Początek strony