ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

V Legnicki Dzień Integracji
16.10.2006
Stanisław Lenkiewicz

16 października 2006 w godz. 12.00 - 16.00 odbył się V Legnicki Dzień Integracji. Spotkanie osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół zorganizowali: Prezydent Miasta Legnicy, Stowarzyszenie „Jutrzenka” i Stowarzyszenie „Persona”.

W tym roku impreza odbyła się w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Hotel Qubus.

Spotkanie uświetnił koncert znanego już w całym kraju legnickiego zespołu pop-rockowego KTO TO. Występujący charytatywnie zespół wykonał kilkanaście utworów, a sala wraz nim śpiewała i tańczyła. Atrakcją była możliwość zaśpiewania wspólnie z zespołem, z której wielu niepełnosprawnych chętnie skorzystało. Nagrodami były płyty i plakaty z autografami.

Podczas imprezy wystąpili również uczniowie szkół - nie tylko legnickich. Dzięki nim uczestnicy mogli wysłuchać piosenek, obejrzeć pokazy tańca i akrobacje woltyżerów.

Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników czuwali pracownicy Pogotowia Ratunkowego, a o wygodę niepełnosprawnych i dobrą atmosferę troszczyli się liczni wolontariusze.

W V Legnickim Dniu Integracji wzięło udział około 500 osób.

Spotkanie było współfinansowane przez:

  • Prezydenta Miasta Legnicy,
  • Stowarzyszenie „Jutrzenka”,
  • Stowarzyszenie „Persona”

oraz sponsorów:

Początek strony