ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

IX Legnicki Dzień Integracji
27.10.2010
Stanisław Lenkiewicz

27 października 2010 w hotelu Qubus odbył się IX Legnicki Dzień Integracji. Po raz kolejny zorganizowali go: Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski, Stowarzyszenie „Jutrzenka” i Stowarzyszenie „Persona”. Była to okazja do spotkania i wspólnej zabawy dla około 400 osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół. Imprezę prowadził i gości bawił znany legniczanom zespół „Centrum Uśmiechu”.

Gościem specjalnym tegorocznego Dnia Integracji była pani Anna Dymna, wybitna aktorka i znany przyjaciel osób niepełnosprawnych. Pani Annie towarzyszył Teatr „Radwanek”, którego aktorami są podopieczni założonej przez panią Annę Fundacji „Mimo wszystko”. Teatr wystąpił z przedstawieniem poświęconym życiu św. Franciszka z Asyżu.

Podczas imprezy wystąpili artyści z Młodzieżowego Centrum Kultury, zespół „Balbinki” oraz uczestnicy legnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spotkanie zakończyło się wspólnymi tańcami.

Początek strony