ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

20.12.2012
Agnieszka Iwanow

20 grudnia 2012 w restauracji „Oberża” odbyło się spotkanie opłatkowe. Nasi uczestnicy przedstawili jasełka, do których od kilku tygodni przygotowywali się pod kierunkiem terapeutek: Barbary Cichej i Karoliny Obuchowskiej. Przedstawienie bardzo się spodobało.

Naszymi gośćmi byli: pani Dorota Purgal - Wiceprezydent Legnicy, pan Grzegorz Żądło – przedstawiciel Urzędu Miasta oraz zarządo Stowarzyszenia „Jutrzenka”. Modliwie przewodniczył nasz wierny przyjaciel ksiądz Władysław Jóźków.

Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym roku.

11.12.2012
Agnieszka Iwanow

11 grudnia 2012 w Młodzieżowym Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja konkursu „Tęczowe mosty”.

W części plastycznej reprezentowali nas: Marzana Makarczyk, Sławomir Dudzic, Paweł Furmański i Maciej Mruk, którzy mieli za zadanie przyozdobienie ogromnej bombki. Układ taneczny przedstawiły Ewa Hen i Julita Koblańska. Ponadto Julita zaśpiewała piosenkę „Moja muzyka”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody.

09.12.2012
Agnieszka Iwanow

Już po raz czwarty legniccy kibice ze stowarzyszenia „Tylko Miedź” zorganizowali Turniej Charytatywny. 9 grudnia 2012 w hali przy Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego zagrali dla Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Osób z Upośledzeniem Intelektualnym „Jutrzenka”. Zawody wygrali piłkarze Miedzi Legnica.

Turniejowi towarzyszyła licytacja, dzięki której udało się zebrać ponad pięć tysięcy złotych. Można było kupić wiele ciekawych przedmiotów. Najwięcej zapłacono za koszulkę Jarosława Pokory z pamiętnego 1992 roku w którym drużyna Miedzi zdobyła Puchar Polski. 1.500 zł za koszulkę zdecydowała się zapłacić... Miedź Legnica, która chce ją umieścić w specjalnej gablocie. Do kupienia były również koszulki obecnych piłkarzy Miedzi, jak też koszulka z autografami zawodników Śląska Wrocław, piłka z podpisem Zbigniewa Bońka i statuetka dla najlepszego trenera w Wielkopolsce w 2001 roku. W plebiscycie „Głosu Wielkopolski” otrzymał ją wówczas Bogusław Baniak.

W części sportowej najlepsi okazali się kibice Miedzi, którzy w finale ograli kibiców Śląska Wrocław 4:1. Trzecią pozycję zdobyli szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica. W rywalizacji wzięły udział również drużyny kibiców BKS Stali Bielsko-Biała, kibiców Promienia Żary, pracowników DSA, urzędników, strażaków oraz dziennikarzy.

Źródło: e-legnickie.pl.
06.12.2012
Agnieszka Iwanow

6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja. Każdy oczekuje prezentu od kogoś bliskiego. Nie inaczej jest w naszym Warsztacie.

W ramach treningu ekonomicznego każdy z uczestników, wspólnie z terapeutą, zakupił prezent dla wybranej przez siebie osoby. Podarunki wręczał „Mikołaj Patryk” podczas specjalnie zorganizowanej uroczystości. Prezenty były różne i nikt do ostatniej chwili nie wiedział, co otrzyma. O dziwo, nikt nie otrzymał rózgi...

28.11.2012
Agnieszka Iwanow

28 listopada 2012 w restauracji „Parnasik” uczestniczyliśmy w zabawie andrzejkowej. Ponieważ bawiliśmy się wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej im. Andrzeja Krakowskiego, była to również okazja do zawarcia nowych znajomości.

Terapeuci przygotowali przeróżne wróżby i zabawy, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Odbył się także turniej tańca. Mistrzami parkietu zostali Marzena i Maciej.

15.11.2012
Agnieszka Iwanow

15 listopada 2012 wzięliśmy udział w konkursie piosenki, który odbył się w Legnickim Polu. Reprezentowali nas: Sławomir Dudzic w piosence „Stokrotka” oraz Julita Koblańska w piosenkach „Hej, bystra woda” i „Moja muzyka”.

Zabawa była przednia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe prezenty, świetnie się bawili i zostali zaproszeni na poczęstunek.

30.10.2012
Agnieszka Iwanow

30 października 2012 odbyła się kolejna edycja Turnieju Tańca w Jaworze. Naszą placówkę reprezentowali: Dorota Derlatka, Ewa Hen, Julita Koblańska i Marzena Makarczyk oraz Przemysław Bohdanowicz, Paweł Furmański i Maciej Mruk. Uczestnicy prezentowali trzy układy taneczne.

Duet Ewa Hen i Julita Koblańska zdobył III miejsce w kategorii para. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

26.10.2012
Agnieszka Iwanow

26 października 2012 w hotelu Qubus odbył się XI Legnicki Dzień Integracji. Tym razem spotkanie miało charakter biesiady góralskiej.

Jak co roku przybyło wielu gości. Byli wśród nich uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, podopieczni domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy z Legnicy, Złotoryi, Jawora, Lubina, Wałbrzycha, Świerzawy, Chojnowa oraz Piotrowic. Zabawę uświetniły występy Balbinek i Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka”. Uczennice Zespołu Placówek Specjalnych pięknie grały na dzwoneczkach, a laureatki festiwalu „Piosenką malowane” wykonały kilka piosenek. Salę zdobiły piękne góralskie dekoracje.

Spotkanie zakończyła wspólna zabawa przy muzyce.

11.10.2012
Agnieszka Iwanow

11 października 2012 nasi uczestnicy uczestniczyli w I Dolnośląskim Przeglądzie SZTUKA BEZ BARIER – GALERION 2012. Impreza odbyła się w Głogowie, a honorowy patronat nad nią objął pan Radosław Miłoń – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Celem przeglądu była promocja wytworów i produkcji artystycznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych z Dolnego Śląska.

Jedni uczestnicy zaprezentowali talenty wokalne i recytatorskie, inni wykazali się umiejętnościami tanecznymi, jeszcze inni grali na różnych instrumentach. Można było obejrzeć również prace plastyczne i rękodzieła uczestników różnych WTZ-ów.

Nasi uczestnicy wystawili prace wykonane z gliny pod wspólnym tytułem „Glinobranie”. Ich autorkami były: Dorota Derlatka, Ewa Hen, Julita Koblańska i Marzena Makarczyk. Maciej Mruk i Ewa Hen zaprezentowali namalowany przez siebie obraz Obraz „Jesienny kwiat”. Komisja konkursowa wytypowała go do finału, który odbędzie się na początku grudnia w Szczawnie Zdroju.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy i na ciepły poczęstunek. Impreza była bardzo udana.

05.10.2012
Agnieszka Iwanow

5 października 2012 uczestnicy, ich rodzice i opiekunowie wraz z terapeutami udali się na wycieczkę do Pragi.

Wszyscy zabrali ze sobą dobre humory i siły na zwiedzanie tego urokliwego miasta. Pod opieką pani przewodnik podziwialiśmy między innymi Hradczany, Most Karola, rynek oraz Muzeum Figur Woskowych. Ponadto mieliśmy okazję skosztować prawdziwych czeskich knedli.

Początek strony