ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GALERION 2012
11.10.2012
Agnieszka Iwanow

11 października 2012 nasi uczestnicy uczestniczyli w I Dolnośląskim Przeglądzie SZTUKA BEZ BARIER – GALERION 2012. Impreza odbyła się w Głogowie, a honorowy patronat nad nią objął pan Radosław Miłoń – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Celem przeglądu była promocja wytworów i produkcji artystycznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych z Dolnego Śląska.

Jedni uczestnicy zaprezentowali talenty wokalne i recytatorskie, inni wykazali się umiejętnościami tanecznymi, jeszcze inni grali na różnych instrumentach. Można było obejrzeć również prace plastyczne i rękodzieła uczestników różnych WTZ-ów.

Nasi uczestnicy wystawili prace wykonane z gliny pod wspólnym tytułem „Glinobranie”. Ich autorkami były: Dorota Derlatka, Ewa Hen, Julita Koblańska i Marzena Makarczyk. Maciej Mruk i Ewa Hen zaprezentowali namalowany przez siebie obraz Obraz „Jesienny kwiat”. Komisja konkursowa wytypowała go do finału, który odbędzie się na początku grudnia w Szczawnie Zdroju.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy i na ciepły poczęstunek. Impreza była bardzo udana.

Początek strony