ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kibice pomagają
09.12.2012
Agnieszka Iwanow

Już po raz czwarty legniccy kibice ze stowarzyszenia „Tylko Miedź” zorganizowali Turniej Charytatywny. 9 grudnia 2012 w hali przy Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego zagrali dla Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Osób z Upośledzeniem Intelektualnym „Jutrzenka”. Zawody wygrali piłkarze Miedzi Legnica.

Turniejowi towarzyszyła licytacja, dzięki której udało się zebrać ponad pięć tysięcy złotych. Można było kupić wiele ciekawych przedmiotów. Najwięcej zapłacono za koszulkę Jarosława Pokory z pamiętnego 1992 roku w którym drużyna Miedzi zdobyła Puchar Polski. 1.500 zł za koszulkę zdecydowała się zapłacić... Miedź Legnica, która chce ją umieścić w specjalnej gablocie. Do kupienia były również koszulki obecnych piłkarzy Miedzi, jak też koszulka z autografami zawodników Śląska Wrocław, piłka z podpisem Zbigniewa Bońka i statuetka dla najlepszego trenera w Wielkopolsce w 2001 roku. W plebiscycie „Głosu Wielkopolski” otrzymał ją wówczas Bogusław Baniak.

W części sportowej najlepsi okazali się kibice Miedzi, którzy w finale ograli kibiców Śląska Wrocław 4:1. Trzecią pozycję zdobyli szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica. W rywalizacji wzięły udział również drużyny kibiców BKS Stali Bielsko-Biała, kibiców Promienia Żary, pracowników DSA, urzędników, strażaków oraz dziennikarzy.

Źródło: e-legnickie.pl.
Początek strony