ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

31.12.2013
Stanisław Lenkiewicz

Serdecznie witamy w nowym portalu Jutrzenki!

Nasza poprzednia strona służyła nam od ponad 7 lat, uznaliśmy więc, że najwyższy czas, by zastąpić ją nową, bardziej atrakcyjną i zbudowaną w oparciu o najnowsze narzędzia. Jako „silnik” portalu wykorzystaliśmy system redakcyjny Joomla! najnowszej, 3 wersji. Dzięki temu bieżąca administracja serwisem stanie się łatwiejsza. Zakupiliśmy profesjonalny szablon i grafiki wykonane przez zawodowych plastyków, co - mamy nadzieję - uczyni nasz portal bardziej atrakcyjnym.

Czytaj dalej...
18.12.2013
Agnieszka Iwanow

18 grudnia 2013 w siedzibie WTZ „Jutrzenka” odbyło się spotkanie opłatkowe, któremu przewodniczył ksiądz Władysław Jóźków. Naszymi gośćmi byli: pani Dorota Purgal - Wiceprezydent Legnicy, pan Leszek Śliwak – przedstawiciel Urzędu Miasta, zarząd Stowarzyszenia „Jutrzenka”, nasz wieloletni przyjaciel pan Stanisław Lenkiewicz oraz Basia Paliszewska z bratem Tadeuszem.

Wszyscy obecni mogli obejrzeć przedstawienie świąteczne przygotowane przez terapeutki Agnieszkę Iwanow oraz Karolinę Obuchowską, w którym udział wzięli: Anna, Justyna, Ewa, Dorota I., Julita, Sławomir D. oraz Patryk. Podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym roku.

11.12.2013
Agnieszka Iwanow

11 grudnia 2013 w SDK Atrium odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, którego głównym organizatorem było nasze stowarzyszenie. Na scenie zaprezentowały się osoby niepełnosprawne z Legnicy, Jawora, Złotoryi, Świerzawy, Jaskulina, Chojnowa, Legnickiego Pola. Byli to przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, szkół specjalnych oraz ośrodków wsparcia. Reprezentanci mieli do wyboru trzy kategorie: śpiew, taniec lub taniec plus śpiew. Tematem przewodnim były kolędy lub pastorałki.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali jedyne i wyjątkowe występy. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe bombki oraz drobne upominki.

Organizatorzy serdecznie dziękują: Lasom Państwowym - Nadleśnictwu Legnica za nieocenioną pomoc przy organizacji imprezy oraz Pogotowiu Ratunkowemu w Legnicy za opiekę medyczną podczas festiwalu.

10.12.2013
Agnieszka Iwanow

10 grudnia br. w Młodzieżowym Centrum Kultury odbył się V Przegląd Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku, do wyboru były trzy kategorie. I tak w śpiewaniu reprezentował nas Mateusz Popiwczak pod opieką terapeutki Agnieszki Iwanow, w tańcu: Paweł Furmański i Patryk Nowicki pod kierunkiem terapeutki Karoliny Obuchowskiej, a w zmaganiach plastycznych: Ania Barnowska, Marzena Makarczyk oraz Dorota Derlatka, które przygotowała terapeutka Justyna Wąsik.

03.12.2013
Agnieszka Iwanow

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Hasłem przewodnim tegorocznego dnia było „Każdy ma swojego Anioła”. Obchody tego święta uświetniły pokazy, koncerty i zabawy, ale przede wszystkim: niezwykły marsz przez miasto. Gościem honorowym spotkania był zespół LOKA.

Uroczystość już po raz piąty zorganizowały: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych oraz Stowarzyszenie „Pro Humanitatis”. Naszą placówkę reprezentowała grupa w składzie: Marzena Makarczyk, Dorota Ignatowicz, Anna Barnowska, Bartosz Kowal, Mateusz Popiwczak, Patryk Nowicki pod opieką terapeutek: Justyny Wąsik oraz Iwony Adamskiej.

Źródło: miedziowe.pl
29.11.2013
Agnieszka Iwanow

Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na piątek 29 listopada. Bowiem w tym magicznym dniu miała odbyć się Zabawa andrzejkowa. Tak więc kiedy nadszedł ten czas, wszyscy mieliśmy wspaniałe humory. Było kolorowo i głośno, a na stołach królowały wyśmienite potrawy. Tańcom i wróżbom nie było końca, aż zmęczeni powróciliśmy do domów. Było nam radośnie bo gościliśmy nasze dwie koleżanki - Basię i Asię - które już nie są uczestniczkami naszego warsztatu. I dziś już czekamy na kolejną zabawę!

24.10.2013
Agnieszka Iwanow

W czwartek 24 października 2013 w hali przy ulicy Lotniczej odbył się XII Legnicki Dzień Integracji. Hasło imprezy brzmiało: „Integrujmy się sportowo i kolorowo”. W imprezie udział wzięło około 500 osób niepełnosprawnych. Razem bawiły się Warsztaty Terapii Zajęciowej z Legnicy, Chojnowa, Świerzawy, Wałbrzycha, Jawora, Domy Pomocy Społecznej z Legnicy, Legnickiego Pola, Jaskulina, Środowiskowe Domy Samopomocy z Piotrowic i Chojnowa, ośrodki wsparcia oraz stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Nasi uczestnicy mieli okazję zaprezentować się w towarzyskim meczu piłki nożnej przeciwko zawodnikom legnickiej „Miedzianki”, dziewczęta natomiast wystąpiły w zumbie. Ponadto podziwiać mogliśmy występy artystów z zaproszonych placówek oraz Teatru Avatar, Złotych dzieci, Akademii Aikido, Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot.

Czytaj dalej...
19.10.2013
Agnieszka Iwanow

Dwadzieścia osiem organizacji trzeciego sektora wzięło udział w tegorocznym Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Czwarty legnicki FLOP rozpoczął się barwnym korowodem. W samo południe w centrum Legnicy zrobiło się głośno i kolorowo. Przy dźwięku bębnów i huku wystrzałów Flopman, maskotka i wodzirej festiwalu, poprowadził barwny pochód deptakiem NMP do Galerii Piastów, gdzie rozpoczęło się świętowanie. Na tegoroczny festiwal przybyły zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe z Krotoszyc, Lubina, Prochowic i Wrocławia.

Czytaj dalej...
16.10.2013
Agnieszka Iwanow

16 października 2013 w Jaworze odbyła się kolejna już edycja Turnieju Tanecznego. Naszą placówkę reprezentowała drużyna w składzie: Ewa Hen, Julita Koblańska, Dorota Derlatka, Paweł Furmański, Przemysław Bohdanowicz oraz Maciej Mruk. W tym roku zaprezentowaliśmy taniec belgijski oraz sambę.

20.09.2013
Agnieszka Iwanow

20 września br. udaliśmy się na wycieczkę do Zamku Książ. Podziwiać mogliśmy piękne wnętrze samego zamku, wielopoziomowe tarasy, będące miniaturami ogrodów we francuskim stylu. Ponadto mieliśmy okazję podziwiać uroki palmiarni, w której rośnie ponad 100 gatunków egzotycznych roślin sprowadzonych z Ameryki, Azji.

Początek strony