ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aukcja prac uczestników WTZ
03.03.2013
Agnieszka Iwanow

3 marca 2013 w hotelu Qubus odbyła się aukcja prac wykonanych przez uczestników naszego warsztatu. Poprowadzili ją: Jan Hila oraz były przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Kępa, który od ponad 10 lat jest przyjacielem legnickiego stowarzyszenia. Zainteresowani aukcją mogli licytować przeróżne przedmioty, między innymi te wykonane przez podopiecznych „Jutrzenki”. Wśród nich znalazły się ręcznie obszywane szale, oryginalna biżuteria, porcelana, obrazy, drewniane figurki kotów, koszulki piłkarzy Miedzi Legnica oraz plakat, puchar i koszulka z autografem Mistrza Świata w Kick-boxingu Eliasza Jankowskiego.

Aukcja rozpoczęła się zlicytowaniem korali, które „poszły” za 70 zł. W pierwszej trójce licytujących załapała się zastępca prezydenta miasta Dorota Purgal, która zaoferowała 100 zł za ręcznie malowany damski szal. Spośród radnych w licytacji wiodła prym Bogumiła Słomczyńska, która raz za razem licytowała najróżniejsze przedmioty aukcyjne. Na rzecz niepełnosprawnych lekką ręką wydała kilkaset złotych. Podczas aukcji udało się zebrać niecałe 8 tys. zł.

- Pieniądze zostaną przeznaczone na społeczną rehabilitację podopiecznych WTZ „Jutrzenka” - wyjaśniła Grażyna Tomecka-Lubińska, kierownik WTZ. - W ubiegłym roku byliśmy w Pradze, a w tym roku być może uda nam się pojechać gdzieś dalej.

Źródło: lca.pl
Początek strony