ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

05.12.2014
Agnieszka Iwanow

5 grudnia 2014r. w role Świętych Mikołajów wcielili się Strażnicy Miejscy oraz przedstawiciele Urzędu Miasta. Swoją wizytą sprawili nam wielką niespodziankę. 

13.11.2014
Agnieszka Iwanow

13 listopada 2014r. odbyło się oficjalne otwarcie nowego lokalu przy ul. Witelona 10. Pan Prezydent Tadeusz Krzakowski wraz z panią Prezes Janiną Makarczyk przecięli symboliczną wstęgę, otwierając tym samym naszą nową siedzibę. Wszyscy goście mieli okazję zobaczyć nowe wnętrza. Wśród zaproszonych gości byli m.in. sponsorzy, właściciele firm, przedstawiciele instytucji, rodzice uczestników, dzięki którym można było zrealizować tą inwestycję. Otwarcie to fetowaliśmy przy udziale legnickich mass mediów.

19.09.2014
Agnieszka Iwanow

  Przez dwa tygodnie trwała w naszym warsztacie akcja pod nazwą „Jedz jabłka, będziesz zdrowy”, w której wzięli udział wszyscy uczestnicy i terapeuci. Rozpoczęliśmy od wykonania dekoracji, do której posłużyły nam między innymi jarzębina, liście oraz kasztany pozbierane w parku. Następnie każdy z uczestników, wspólnie z terapeutą zakupił na ryneczku jabłka, które były konsumowane przez kolejne dni. Na ten cel przeznaczono środki z treningu ekonomicznego. Ponadto przeprowadzono rozmowy na tematy: dlaczego warto jeść polskie jabłka, jakie są ceny jabłek, gdzie najlepiej je kupować oraz jakie smaczne potrawy można z nich wykonać. Pracownia gospodarstwa domowego w kolejnych dniach przygotowała racuchy, jabłecznik, szarlotkę oraz ryż z jabłkami. Finałem akcji było spotkanie z dziennikarką z lca.pl, której opowiedzieliśmy o naszym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że swoim działaniem zaszczepiliśmy ideę zdrowego stylu odżywiania oraz wspierania polskich produktów nie tylko u naszych uczestników. 

04.09.2014
Agnieszka Iwanow

Dnia 4 września 2014 wybraliśmy się do Urzędu Pracy na wizytę zapoznawczą. Mieliśmy także okazję odczytać oferty pracy znajdujące się w gablotach, w holu głównym. Pobraliśmy też numerek do osoby odpowiedzialnej za stanowiska pracy przeznaczone dla niepełnosprawnych. Ta wizyta była bardzo pouczająca.

 

29.07.2014
Agnieszka Iwanow

II etap remontu naszego "nowego" warsztatu

            

          

      

23.07.2014
Agnieszka Iwanow

23 lipca 2014r. kolejny już raz, gościliśmy w naszym WTZ-cie aktorów z krakowskiej Agencji Art. - Metanoia z przedstawieniem pt. „Mówimy ‘nie’ wszystkiemu co złe”. Artyści, w kilku zabawnych scenkach przedstawili między innymi zasady kulturalnego zachowania się. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na możliwość wzięcia w nim czynnego udziału przez kilku uczestników oraz terapeutki.

16.07.2014
Agnieszka Iwanow

16 lipca 2014r. odbyła się wycieczka, która obfitowała w szereg atrakcji. Wędrówkę swoją rozpoczęliśmy od Zamku Legend Śląskich w Pławnej, w którym to podczas spektaklu, animator za pomocą kukiełek przedstawił kilka nieznanych legend z naszego regionu. Między innymi była opowieść  o trzech świnkach i o dobroci królowej Jadwigi. W prawie każdej legendzie bohaterem był Duch Gór, który wcielał się w różne role, na przykład był świniopasem. Natomiast w osadzie średniowiecznej można było postrzelać z łuku i stać się choć na chwilę rycerzem ubranym w kolczugę oraz za pomocą mieczy powalczyć ale o co?? …. Chyba o rękę pięknej księżniczki. Następnie, udając się do Świeradowa Zdroju, mieliśmy okazję zobaczyć Lubomierz - miasto, w którym co roku odbywa się Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych. W Świeradowie pospacerowaliśmy i zwiedziliśmy Pijalnię wody mineralnej, w której każdy wypił kubeczek wody radonowej. Może mało smakowity ale z całą pewnością zdrowy i pobudzający apetyt. Pyszny obiad zjedliśmy w restauracji „Pod żabami”, gdzie odpoczęliśmy trochę, nabierając sił na następne punkty programu. Potem było zwiedzanie Zamku Czocha, w którym widzieliśmy między innymi komnatę dla nowożeńców i łóżko z zapadnią. Jak tam było bajkowo!! Kolejny uroczy spacer był po Zaporze Leśniańskiej - okolica jest naprawdę warta obejrzenia a nawet spędzenia paru dni wakacji. Na koniec wędrówki zaserwowano nam szaszłyki i kiełbaski. Było cudownie!! Nasz Dolny Śląsk jest nie do opowiedzenia tylko do zobaczenia!!

17.06.2014
Agnieszka Iwanow

17 czerwca 2014r. w Zespole Placówek Specjalnych w Legnicy, przy ul. Tatrzańskiej odbył się IX Regionalny Konkurs „Jestem zaradny”. Nasz WTZ reprezentowany był przez Anię, Mateusza i Przemysława. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie m.in. posegregowanie warzyw, pozamiatanie podłogi, umycie szyby oraz zajęcia manualne takie jak: składanie koszulek, zabawy z gliną, wykonanie kwiatka z masy solnej.

12.06.2014
Agnieszka Iwanow

VII Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych Regionu Legnickiego „Piosenką malowane” odbył się 12 czerwca 2014r. w Domu Kultury „Atrium” w Legnicy. Tematem przewodnim były szalone lata 20-te, 30-te XX wieku. Na pięknie ozdobionej scenie występowali przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, ośrodków wsparcia, stowarzyszeń oraz szkół integracyjnych z Legnicy, Chojnowa, Jawora, Złotoryi, Legnickiego Pola oraz Lubina. Wszyscy reprezentanci walczyli o „Słowika Jutrzenkowego”, który przyznany został po raz pierwszy. Ponadto pamiątkowym, małym słowikiem nagrodzeni zostali wszyscy artyści.

11.06.2014
Agnieszka Iwanow

11 czerwca 2014r. Ania, Ewa, Patryk, Bartek, Mateusz z dwoma terapeutkami udali się do Jawora na Piknik letni „Zielono mi”. Pojechali z kolorowymi parasolkami, które były piękne, błyszczące i własnoręcznie wykonane. Mieli też przygotowane wiersze do recytacji. Cieszyli się ogromnie, że pojadą szynobusem ale na stacji czekała na nich bardzo niemiła niespodzianka. Szynobus został odwołany i musieli wyruszyć zastępczą komunikacją - mało komfortową niestety. Na miejscu, w Dziennym Ośrodku Wsparcia w Jaworze spotkali się ze starszymi osobami. Było to dla nich miłe doświadczenie ponieważ dla tych osób byli jak „świeży oddech powietrza”. Zabawa przeplatana była smacznym poczęstunkiem. Brali udział we wszystkich konkurencjach i zdobyli II miejsce!! Do „Jutrzenki” przywieźli puchar, dyplom i kwiaty. Mają nadzieję wrócić tam za rok :)

Początek strony