ul. Witelona 10
59-220 Legnica

Tel. 76 723 80 70

KOM. 503 958 215

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

22.12.2015
Agnieszka Iwanow

22 grudnia 2015r. w siedzibie WTZ "Jutrzenka" odbyła się Wigilia, którą świętowaliśmy w najbliższym gronie. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw. Podzieliliśmy sie opłatkiem i wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy.

18.12.2015
Agnieszka Iwanow

18 grudnia br. odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek "Choinkowe melodie". Mieliśmy  okazję gościć przedstawicieli warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej, ośrodków wsparcia, szkół specjalnych oraz stowarzyszeń z Legnicy, Jawora, Ścinawy, Lubina, Chojnowa oraz Złotoryi, którzy na świątecznie przystrojonej scenie wykonywali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Festiwal wprowadził wszystkich w dobry nastrój oraz rozpoczął Magię Świąt.

07.12.2015
Agnieszka Iwanow

7 grudnia br. odwiedziliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Mogliśmy pooglądać oraz zakupić świąteczne bombki, ozdoby, aniołki itp. Było pięknie, kolorowo i cudownie. Wszystkim polecamy wizytę na wrocławskim Rynku o tej porze roku.

04.12.2015
Agnieszka Iwanow

W piątek, 4 grudnia br. odwiedzili nas posłańcy Świętego Mikołaja, czyli Pani Justyna i Pan Robert. Mikołaj podpowiedział im kto był grzeczny w tym roku i mógł dostac słodkie "co nieco".

04.12.2015
Agnieszka Iwanow

4 grudnia br. czwórka naszych uczestników pod okiem terapeutki pojechała na Warsztaty piernikowe, które zostały zorganizowane przez WTZ "Uśmiech" w Ścinawie. Na miejscu, każdy z uczestników miał za zadanie, nie tylko wyrobić ciasto ale także je rozwałkować oraz wykrawać różne kształty. Na zakończenie każdy z obecnych, miał za zadanie ozdobić wykonane przez siebie pierniki według własnego uznania. Nasi przedstawiciele w poprzednich latach wykonywali pierniki w pracowni gospodarstwa domowego, dlatego było im łatwiej niż osobom, które robiły pierniki po raz pierwszy.

03.12.2015
Agnieszka Iwanow

W tym roku, tak samo jak w poprzednich, wzięliśmy udział w Przeglądzie Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Tęczowe mosty". Nasza uczestniczka, Ania zaśpiewała piękną pastorałkę pt. "Była noc..." co wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. A Mateusz i Grzegorz pod okiem terapeutki wykonali pracę plastyczną, także o świątecznej tematyce.

02.12.2015
Agnieszka Iwanow

1 grudnia po raz ostatni w Schadzce będzie można zobaczyć wystawę Kamila Piotra Grabowskiego. Od środy w kawiarni będzie świątecznie za sprawą wystawy prac uczestników i opiekunów Warsztatu Terapii Zajęciowej Jutrzenka. Prace podopiecznych Jutrzenki o tematyce bożonarodzeniowej będzie można oglądać od 2 grudnia do połowy stycznia, natomiast spotkanie z wykonawcami odbędzie się we wtorek, 8 grudnia o godz. 10.30. Wykonane przez uczestników i opiekunów prace można także zakupić w siedzibie Jutrzenki przy ul. Witelona 10. WTZ zachęca również do odwiedzania strony internetowej i konta na facebooku. Aukcja charytatywna prac uczestników Warsztatu  organizowana jest co roku, a wszystkie środki przeznaczane są integrację i rehabilitację społeczną. Warsztat Terapii Zajęciowej Jutrzenka w Legnicy prowadzi swoją działalność od 2000 roku.Podstawą prowadzonej terapii i rehabilitacji jest przygotowanie uczestników do w miarę samodzielnego życia i podjęcia zatrudnienia na otwartym bądź chronionym rynku pracy. W zajęciach rehabilitacyjno – terapeutycznych uczestniczy 25 osób niepełnosprawnych intelektualnie. Warsztat jest placówką pobytu dziennego, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Prace o tematyce bożonarodzeniowej będzie można oglądać w Schadzce, ul.Sejmowa 3 od 2 grudnia do połowy stycznia, natomiast w siedzibie Jutrzenki można będzie dokonać zakupu prac. Na spotkanie z wykonawcami tych arcydzieł zapraszamy do Schadzki we wtorek, 8.12 o godz.10.30.

 

                                                                                                                                                                                                                      Źródło: lca.pl

25.11.2015
Agnieszka Iwanow

Tegoroczne "Andrzejki" były nietypowe czyli wyjazdowe. Zostaliśmy zaproszeni przez mieszkańców i kadrę DPS-u w Jaskulinie. Zabawa była przednia gdyż na przywitanie zjedliśmy po dużym kawałku tortu czekoladowego. Później były tańce, swawole i wróżby andrzejkowe, np. wrzucanie pieniążków do miski z wodą czy wróżba z butami. W przerwie zabawy Panie kucharki przygotowały dla nas pyszny poczęstunek. Była zupa gulaszowa, sałatka jarzynowa oraz wspaniałe ciasta.

13.11.2015
Agnieszka Iwanow

Z kolejną wizytą odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej.  Pani Justyna i Pan Robert tym razem uczyli nas jak prawidłowow segregować odpady. Na zakończenie zajęć teoretycznych, mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności.

06.11.2015
Agnieszka Iwanow

Grillowanymi kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami zakończyliśmy sezon na działce.

Początek strony